Haberler ve Duyurular

ORHAN KEMAL 2010 ÖYKÜ ÖDÜLÜ
Çukurova Edebiyatçılar Derneği tarafından düzenlenen ve Ceyhan Belediyesinin katkıda bulunduğu Orhan Kemal Öykü Yarışmasının 2010 yılı başvuruları başlamıştır. Yarışma, Orhan Kemal anısına düzenlenmekte ve yazın dünyasına öykü dalında özgün yapıtlar kazandırmayı amaçlamaktadır. Öykülerin kitap halinde yayımlanmamış ve daha önce başka bir yarışmaya katılmamış olması ön koşuldur. Bu yönde bir saptama ödülün geri alınması nedenidir.
YARIŞMA KOŞULLARI
1-) Öyküler 12 punto, 6 kopya, bilgisayarda iki aralıklı yazılmış olacak, en az 50, en fazla 65 sayfadan oluşan dosya halinde gönderilecektir.
2-) Öykülerin yazılı olduğu dosyanın sağ üst köşesine büyük harflerle RUMUZ yazılacak, gerçek ad ve soyadı belirtilmeyecektir. Ayrıca üstünde RUMUZ yazılı kapalı bir zarfa yazarın özgeçmişi ve iletişim bilgileri yazılıp, dosyaya eklenecektir. Aksi durumda öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
3-) Seçim iki aşamada gerçekleşecektir. Ön Seçici Kurul Şartnameye uygunluğunu belirledikten sonra yapıtları Değerlendirme Seçici Kuruluna gönderecektir.
Ön Seçici Kurul:
Dr. Ömer ULUÇAY
İbrahim ALP
H.Hüseyin ÇABUK

Değerlendirme Seçici Kurulu:
İnci Aral
Hasan Özkılıç
Zeynep Aliye
Kemal Gündüzalp
Zafer Doruk

4-) Son başvuru tarihi 12 Şubat 2010 Cuma akşamına kadardır.
5-) Sonuçlar 2010 Nisan'ının son haftasında açıklanacaktır.
6-) Ödüller:
1. ödülü 1000 TL.
2. ödülü 750 TL.
3. ödülü 500 TL.
Ç.E.D. Özel Ödülü: Plaket ve kitap seti

7-) Öykü dosyalarının gönderileceği adres: Çukurova Edebiyatçılar Derneği (ÇED) Cemalpaşa Mah. 7 Sk. Karabucak İş Merkezi Zemin Kat. No 90 (015073) Seyhan/Adana
(Tel: 0536.854 12 79 e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) ile bağlantı kurulabilir.

Halise Tekbaş
Başkan
Çukurova Edebiyatçılar Derneği

Menu