Müzik Grupları

Güzel Günlerin Düşbazları...                                       
Bütün sözcükler tükendi, bütün notalar çalındı, dere tepe düz gidip çorak bir tarlanın ortasında bulduk kendimizi. Ne bir söz söyleyesimiz var, ne de sazın teline vurasımız... Her şey bu kadar tükendiyse eğer, ne duruyorsun be adam, yık her şeyi yeniden yap.. Yapacağın her şey bugünkünden iyi olacak, yeter ki yüreğini koy. Dipten daha dip olur mu hiç, çoraktan daha çorak? Dere tepe gelinen yolları, bastığın toprağı, beslendiğin kaynağı sakın unutma. Onlardan beslen ama orada kalma...Gör bak nasıl da zenginleşecek sana bitmiş gibi görünen sözcükler, yeniden anlam kazanacak topu topu 12 sesten ibaret olan tınılar.

Ozanca yürekleri, Hasan Hüseyin'in kavga, öfke ve umut dolu dizelerini, Ahmet Telli' nin bir yanı çocuk kalmış olgunluğunu, Brecht' in o insanca karşı duruşunu... Ama illa ki Aşık İhsani' nin "artık yeter" diyen baltasını al yanına... Tüm bunlar, çoraklaşan toprağı yeniden yeşertmek için, ne kadar zengin, ne kadar verimli kaynaklara sahip olduğunu hatırlatacak sana, yeniden üretme, yeşertme gücünü kazandıracak... O halde al sazı ve vur bakalım teline...

Düşbaz Dünyadaki tüm müzik türlerinden beslenen, popülist bir kaygı taşımadan kendi estetik zevklerine uygun,  hayat görüşü ile müzikal tavrı arasında tutarlı bir çizgi izlemeye çalışan bir müzik grubudur.



Düşbaz sadece 3 kişiden oluşan bir grup değil bizim için. Albümün ortaya çıkma sürecinde yanımızda olan ve bundan sonrada bizimle beraber yürüyecek, en az bizim kadar heyecanla emeklerini ortaya koyacak tüm düşbazlara teşekkür ederiz;
Rüstem Mahmutzade'ye albümün kayıt, mix, düzenleme ve grubumuzun soundunun oluşmasındaki katkılarından dolayı, Reyhan Son'a bize repertuar seçiminde başlayan ve albümün her aşamasındaki desteği için, Pelin Kekeç'e albüm süresince yanımızda olduğu, fotoğraf çekimleri ve grafik konusunda gösterdiği emek için, web dünyasındaki düşbazımız Ali Asker Kayış'a,  şarkı sözlerinde bizimle beraber çalışıp yüreklerini ortaya koyan Gülbahar Uluer'e, İbrahim Karacaya, Handan Son'a, Hasan Hüseyin Korkmazgil'in şiirlerini kullanmamıza izin veren eşi Azime Teyze ve oğlu Temmuz Korkmazgil'e, Bekle Beni için Ahmet Telli üstada ve isimlerini sayamadığımız tüm düşbazlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Düşbaz üniversiteden beri arkadaş olan Kerem Kekeç, Ali Ekber Kayış ve Şenol Topuz tarafından 2008 yılı başında kuruldu. Kurulduğu günden itibaren albüm kayıtlarına başlayan Düşbaz, kendi albümleri dışında tv dizileri içinde müzik üretmektedir.


Kerem Kekeç: Piano, Akustik Gitar, 12 Telli Gitar, Elektro Gitar, Mandolin, Vokal
Ali Ekber Kayış: Bass Gitar, Perdesiz Gitar, Kontrbass, Çarango, Yaylı Tambur, Sazuki, Vokal
Şenol Topuz: Gitar, Bağlama, Vokal

Kaynak : www.dusbaz.net

 

 

Menu