19
Prş, Tem

Sinema Haberleri

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali-Antalya Programı

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya bölümü başlıyor. Festivalin bu yıl ilk defa gittiği Antalya’da son dört yılının filmlerinden oluşan bir seçki izleyenlere sunulacak.Antalya İşçi Filmleri Festivali 12-17 Aralık 2009 tarihleri arasında düzenlenecek Festival’in galası 12 Aralık gecesi ''100 bin Kişiydiler'' belgeselinin gösterimiyle gerçekleşecek.
Antsan(Antalya Sanatçılar Derneği), KESK’e (Kamu Emekçileri Sendika Konfederasyonu) bağlı sendikaların Antalya şubeleri, Antalya Halkevi, DİSK Dev Sağlık-İş Antalya şubesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından örgütlenen Antalya İşçi Filmleri Festivali kapsamında film gösterimleriyle beraber farklı etkinlikler de gerçekleşecek. 13 Aralık 2009 tarihinde Hüseyin Kuzu’nun katılımıyla ''Sinemanın Piyasalaşması ve Yozlaşması'' konulu panelin yapılacağı etkinlik programında Tuzla Tersanesi işçilerinin fotoğraf sergisi de bulunacak.


Film gösterimleri AKM Perge İMO konferans salonunda, Atatürk Kültür Merkezi(Büyükşehir Belediyesine ait), Konyaaltı Belediyesi salonu, Muratpaşa Belediyesi salonu, KESK'e bağlı sendikaların salonları ve Antsan Salonu (Antalya Sanatçılar Derneği)’nda gerçekleşecek.

 

 

 

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Antalya Programı

12 Aralık 2009 Cumartesi

11:00
Almanya Acı Vatan
Yön: Şerif Gören
Ülke: Türkiye
Süre: 85 Dakika
Salon:AKM Perge Salonu

 


Ruhi Su
Yön: Hilmi Etikan
Ülke: Türkiye
Süre: 55 Dakika
Salon: Ansan

12:00
Bitmeyen Yol
Yön: Duygu Sağıroğlu
Ülke: Türkiye
Süre: 105 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

12:30
Güvencesiz İşçiler Üzerine Direniş Öyküleri
Yön: Çeşitli
Ülke: İtalya- İspanya – Fransa-G. Kore- Abd
Süre: 99 Dakika
Salon: Ansan

13:00
Dünyayı Özelleştirmek
Yön: Carole Polıguın
Ülke: Kanada
Süre: 62 Dakika
Salon: Akam Perge Salonu


14:00
Bir Yudum Sevgi
Yön:Atıf Yılmaz
Ülke: Türkiye
Süre: 100 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

14:30
Ktös1968
Yön: Ktös
Ülke: Kktc
Süre: 110 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

15:00
Grev-Stachka
Yön: Sergei Eisenstein
Ülke: Sscb
Süre: 82 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Silikozis
Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu
Ülke:Türkiye
Süre: 45 Dakika
Salon: Ses

Dönüş
Yön: Soner Yıldırım
Ülke Türkiye:
Süre: 18 Dakika
Salon: Ses

Sarhoş Atlar Zamanı
Yön: Bahman Ghobadı
Ülke:İran
Süre:72 Dakika
Salon:Ansan

Otobüs
Yön: Tunç Okan
Ülke: Türkiye
Süre: 75 Dakika
Salon: İnşaat Mühendisleri Odası


16:00
Karanlıkta Uyananlar
Yön: Ertem Göreç
Ülke: Türkiye
Süre: 115 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

16:30
Güneşli Pazartesiler
Yön: Fernando Leon-De-Aranoa
Ülke: İspanya-Fransa İtalya
Süre:113 Dakika
Salon:Akm Perge Salonu

Lilith’in Kızları
Yön: Emel Çelebi
Ülke: Türkiye
Süre: 41 Dakika
Salon: Ansan

19:00
4. Uluslar Arası İşçi Filmleri Festivali
Antalya Açılış Gecesi

13 Aralık 2009 Pazar

11:00
Bozuk Bando
Yön: Mark Herman
Ülke: İngiltere
Süre: 107 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

11:30
Fabrikalar Şehri
Yön: Vıcky Funarı-Sergıo De La Torre
Ülke: Meksika-Abd
Süre:67 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi


13:30
Toprağın Tuzu
Yön: Herbert Bıberman
Ülke: Abd
Süre: 94 Dakika
Salon: Ansan

15:00
Panel: Sinemanın Piyasalaşması Ve Yozlaşması
AKM Aspendos Salonu

18:00
Silikozis
Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu
Ülke:Türkiye
Süre: 45 Dakika
Salon: AKM Perge Salonu

Dönüş
Yön: Soner Yıldırım
Ülke Türkiye:
Süre: 18 Dakika
Salon: AKM Perge Salonu

Herkes İçin Dünya Ayarında Şehirler
Yön: Ercüment Çelik
Ülke: Türkiye
Süre: 40 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Patronsuzlar-1: Galler Tower Madeni
Yön: Metin Yeğin
Ülke: Galler
Süre:60 Dakika
Salon: Dev-Sağlık İş

19:00
Sonbahar
Yön: Özcan Alper
Ülke: Türkiye
Süre: 99 Dakika
Salon: AKM Perge Salonu

Limanların Uğultusu
Yön: Aynur Özbakır
Ülke: Türkiye
Süre: 30 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Eğitim Tarihnin Sessiz Kahramanları:Eğitmenler
Yön: Oğuz Makal
Ülke: Türkiye
Süre:
Salon: Eğitim-Sen

Sınır Dışı
Yapımcı: Mwtv
Ülke: G. Kore
Süre: 22 Dakika
Salon:Ses

Merdiven Altı Nobel
Yön: Hacer Çakmak
Ülke: Türkiye
Süre: 24 Dakika
Salon: Ses

Göç
Yapımcı: İmece-Toplumun Şehircilik Hareketi
Ülke: Türkiye
Süre: 21 Dakika
Salon: Ses

Burkmanlı Kadınlar
Yön: İshak Işıtan
Ülke: Trükiye
Süre: 88 Dakika
Salon: Ansan

Küresel Karmaşa
Yön: Bruce Pettı
Ülke: Avusturalya
Süre: 80 Dakika
Salon: İnşaat Mühendisleri Odası

19:30
Unutturulanlar: Tariş-Gültepe-Çimentepe Direnişleri
Yön: Açılım Araştırma Belgeleme Filmcilik
Ülke: Türkiye
Süre: 60 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

14 Aralık 2009 Pazartesi

13:00
Şarkılarla Geçtim Aranızdan
Yön: Ümit Kıvanç
Ülke: Türkiye
Süre:108 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

Dikmen Vadisi Direnişi
Yön: Dinçer Aslan-Tuğçe Çetin
Ülke: Türkiye
Süre:26 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Metal Yorgunluğu
Yön: Uygar Demoğlu
Ülke: Türkiye
Süre: 18 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

İsyan
Yön: Gıllo Pontecorvo
Ülke: İtalya
Süre: 112 Dakika
Salon: Ses

14:00
Darwin’in Kabusu
Yön: Hubert Sauper
Ülke: Avusturya
Süre: 107 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

15:00
Demir Yol
Yön: Yavuz Özkan
Ülke: Türkiye
Süre: 85 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Şehir Sakin
Yön:Robert Guedıgıyan
Ülke: Fransa
Süre:132 Dakika
Salon: Ansan

16:00
Şaşkın Köpekler
Yön:Marziye Meşkin
Ülke: Türkiye
Süre: 93 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

17:30
Merhaba Bay Huh Dea-Soo
Yön: Jung Ho--Jung
Ülke: Kore
Süre: 68 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

Tüm İnsanlar Eşit Ve Özgürdür
Yön: Çeeşitli
Ülke: Çeşitli Ülkelerden 6 Kısa Film
Süre: 80 Dakika
Salon: Ansan

18:00
Silikozis
Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu
Ülke:Türkiye
Süre: 45 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Dönüş
Yön: Soner Yıldırım
Ülke Türkiye:
Süre: 18 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Patronsuzlar-2: Brezilya
Yön: Metin Yeğin
Ülke: Brezilya
Süre: 60 Dakika
Salon: Dev-Sağlık İş

19:00
İşte Özgür Dünya
Yön: Ken Loach
Ülke: İngiltere
Süre: 96 Dakika
Salon: Akm Aspendos Salonu

Unutturulanlar: Maraş Katliamı
Yön: Açılım Araştırma Belgeleme Filmcilik
Ülke: Türkiye
Süre: 90 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Limanların Uğultusu
Yön: Aynur Özbakır
Ülke: Türkiye
Süre: 30 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

3 Öykü 3 Direniş
Yön: Safiye Işıklı- Özgür Fındık
Ülke: Türkiye
Süre: 57 Dakika
Salon: Ses

Tolya
Yön: Rodeon Brodsky
Ülke: Rusya
Süre: 9 Dakika
Salon: Ansan

Arna’nın Çocukları
Yön: Julıano Khamıs – Dannıel Dannıel
Ülke: Filistin-İsrail
Süre: 84 Dakika
Salon: Ansan

15 Aralık 2009 Salı


13:30
İşçi Sınıfı Cennete Gider
Yön: Elıo Petrı
Ülke: İtalya
Süre: 125 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

14:30
Düşman
Yön: Zeki Ökten
Ülke:Türkiye
Süre: 180 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

15:00
Guatanamo Diye Bir Yer
Yön: Rolando Almırente Castıllo
Ülke: Küba
Süre: 45 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

İplik Hayatlar
Yön: Kibar Dağlayan Yiğit
Ülke: Türkiye
Süre: 27 Dakika
Salon: Ses

Mandolinli Kız
Yön: Coşgül Yüksel - Gülfem Gürses
Ülke: Türkiye
Süre: 19 Dakika
Salon: Ses


Patronsuzlar-3: Uruguay Arjantin
Yön: Metin Yeğin
Ülke: Uruguay Arjantin
Süre: 60 Dakika
Salon: Ansan

15:30
Maden
Yön: Yavuz Özkan
Ülke: Türkiye
Süre: 89 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

17:00
Lamba
Yön: Metin Kaya
Ülke: Türkiye
Süre: 25 Dakika
Salon: Akm Perge

17:30
Ariel
Yön: Akı Kourısmakı
Ülke: Finlandiya
Süre: 73 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

Devrimci Gençlik Köprüsü
Yön: Bahriye Kabadayı
Ülke: Türkiye
Süre: 84 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

18:00
Asya Minor… Yeniden
Yön: Tahsin İşbilen
Ülke: Türkiye
Süre: 55 Dakika
Salon: Ansan

19:00
Cocalero
Yön: Alejandro Landes
Ülke: Bolivya
Süre: 94 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu





Portakal Hasadı
Yapımcı: A-Fılms
Ülke: Lübnan
Süre: 17 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Bereketli Topraklar Üzerinde
Yön: Erden Kıral
Ülke: Türkiye
Süre: 115 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Silikozis
Yön: Ethem Özgüven-Petra Holzer-Selçuk Erzurumlu
Ülke:Türkiye
Süre: 45 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Dönüş
Yön: Soner Yıldırım
Ülke Türkiye:
Süre: 18 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Unutturlanlar: Fatsa Gerçeği
Yön: Açılım Araştırma Belgeleme Filmcilik
Ülke: Türkiye
Süre: 90 Dakika
Salon: Ses

Nazım’ın Küba Seyahati
Yön: Çağrı Kınıkoğlu – Glorıa Rolando
Ülke: Türkiye - Küba
Süre: 68 Dakika
Salon: Ansan

San Fransısco 68 Grevi
Yapımcı: Labor Vıdeo Project
Ülke: Abd
Süre: 56 Dakika
Salon: İnşaat Mühendisleri Odası

100 Bin Kişiydiler
Yön: Metin Kaya
Ülke: Türkiye
Süre: 72 Dakika
Salon: Dev-Sağlık İş

16 Aralık 2009 Çarşamba

15:00
Dünyanın Dört Bir Yanındaki Emekçi Kadınlar
Yön: Vıvıan Prıce
Ülke: Çeşitli
Süre: 62 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

Kırlangıcın Yuvası
Yön: Bülent Arın
Ülke:Türkiye
Süre: 21 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Sevgili Mandela
Yön: Dara Kell – Chrıstopher Nızza
Ülke: G. Afrika
Süre: 6 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Çalışan Çocuklar Üzerine
Yön: Kazım İlkan Kertmen – Remziye Kozan
Ülke: Türkiye
Süre: 9 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Kedinin İçindeki Fare
Yön: Veli Kahraman
Ülke: Türkiye
Süre:10 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Karanlığın Gözleri
Yön: Can Diker
Ülke: Türkiye
Süre: 29 Sakika
Salon:Ses

Süt Ve Çikolata
Yön: Senem Tüzen
Ülke: Türkiye
Süre: 20 Dakika
Salon:Ses

Ekmek Parası
Yön: Serhan Şengül
Ülke: Türkiye
Süre: 17 Dakika
Salon:Ses

16:30
Enternasyonel
Yön: Peter Mıller
Ülke: Abd
Süre: 30 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

17:00
İsyan
Yön: Gıılo Pontecorvo
Ülke: İtalya
Süre: 112 Dakika
Salon: Akm Perge Salonu

Yusuf İle Kenan
Yön: Ömer Kavur
Ülke: Türkiye
Süre: 83 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Nenemin Öyküsü
Yön: Pınar Özkurt Tülek-Erkal Tülek
Ülke: Türkiye
Süre: 107 Dakika
Salon: Ansan

18:00
Porto Marghera
Yön: Manuela Pelların
Ülke: İtalya
Süre:52 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Patronsuzlar-4: Bolivya-Venezuella
Yön: Metin Yeğin
Ülke:Bolivya-Venezuella
Süre: 60 Dakika
Salon: Dev-Sağlık İş


19:00
Adana-Paris: Yılmaz Güney
Yön: Ahmet Soner
Ülke: Türkiye
Süre: 127 Dakika
Salon: Akm Aspendos Salonu

Unutturulanlar: Devrimci Yer Altı Maden-İş Sendikası Yeni Çeltek Belgeseli
Yön:Açılım Araştırma Belgelem Filmcilik
Ülke: Türkiye
Süre: 120 Dakika
Salon: Asmek Yeni Mahalle Semt Evi

Dünyanın Öteki Yüzü
Yön: Javıer Corcuera
Ülke: Peru
Süre: 89 Dakika
Salon: Eğitim-Sen

Kadın Savaşçılar İçin Engelleri Kaldırın
Yön: Ojo Obrero
Ülke: Arjantin
Süre: 33 Dakşka
Salon:Ses

Güneşe Dönük Kamera
Yön: Kaya Tanyeri
Ülke: Türkiye
Süre: 30 Dakika
Salon: Ses

Fabrikanın Kalbi
Yön: Vırna Molına – Ernesto Ardıto
Ülke: G. Amerika
Süre: 129 Dakika
Salon:Ansan

İşçilere Benden Selam Söyle: Kemal Türkler
Yön: Selma Kadakal
Ülke: Türkiye
Süre: 90 Dakika
Salon:İnşaat Mühendisleri Odası


Film süreleri ile ilgili bilgiler kesin değildir.
Festival komitesi gerekli gördüğü durumlarda filmlerin gösterileceği mekanları ve saatleri değiştirme hakkına sahiptir. Değişiklikleri filmlerin gösterileceği salonlardaki duyuru panolarından duyurulacaktır.

 

 

Menu