Tiyatro Gruplarını Tanıyalım

Oyuncu Tayfası

TARİHÇEMİZ
2005 Şubat Ayında Faaliyetlerine başlayan ekibimiz; ilk kez Bahçelievler Belediyesi – Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde “Oyuncu Tayfası” adı altında Tiyatro faaliyetlerine başladı. Ekibimiz; ustamız Hasan Nail Canat’ın bizlere emaneti olan tiyatro sahnelerini, boş bırakmamak amacıyla kuruldu.
2005 Şubat ayında  “Çanakkale Mahşeri” isimli oyunla yola çıkan Oyuncu Tayfası bugüne kadar yüzlerce kez sahne dedi ve binlerce kişi ile buluştu.

Ekibimiz tarafından her yıl eğitim sezonunda “Yetişkinlere, Gençlere ve Çocuklara Yönelik Tiyatro Eğitimi” verilmektedir. Oyuncu Tayfası'nın en önemli faaliyet alanlarından biri olan tiyatro eğitimleri sürekliliği ve ciddiyeti ile hizmet verilen birimler tarafından teşekküre layık görülmüştür.

Oyuncu Tayfası ilkkez 2007 yılından bu yana gerçekleştirilen “Kısadan Hisse Kısa Film Günleri”, “Genç Sahne Tiyatro Günleri”, “Genç Müzik Festivali” gibi gelenekselleşen ulusal organizasyonlara ev sahipliği yaptı.

Ekibimiz;  şehiriçi ve şehir dışı farklı sahnelerde de oyunlarını sergiledi ve kendi sahnesinde birçok farklı tiyatro ekibini misafir olarak ağırladı.

{Oyuncu Tayfası} şimdi yine sahnelerde ve seyircisi ile buluşuyor…
OYUN TARZIMIZ

Oyuncu Tayfası olarak komedi tarzını, hayatı anlatması bakımından yeterli ve doyurucu bir tarz olarak benimsedik. Komedimizi zaman zaman absürd tarzda, zaman zaman gerçekçi tarzda hazırladık. Geçmişin en geçerli tarzı trajediyi, hayatın hakikatini tek başına anlatmakta (bugün) biraz yetersiz kalacağı düşüncesi ile saygıyla anmakla yetindik.

Komedi çerçevesi içinde, her zaman taraftarı ve meraklısı olacağımız “Orta Oyunu”, ufak yaşta tiyatro salonlarına alıştırmaya çalıştığımız minikler için “Çocuk Oyunları” ve asıl seyirci kitlemiz olan yetişkinler için “Yetişkin Oyunları” sahneledik. Ancak komediyi tek geçerli kalıp olarak kabul etmiyoruz. Nasıl ki gerçek yaşamda komedi, dramatik olanla birlikte varsa, biz de sahnede komediyi dramatik olanla birleştirmek istedik. Ve bu türde başarılı oyunlar sergilemenin yollarını araştırdık. Bu işe gönül veren bir ekip olarak, oyunculuk tarzımızı ve oyunlarımızı sahneleme biçimimizi, derdimizi insanlara anlatabileceğimiz en yararlı yolları arayıp bularak şekillendirdik.

Oyunumuzu sahnede var kılacak olan hareketi, sahnede yaşadığımız her anda göstermeye çalıştık. Bu tarzı belirlerken takındığımız ciddiyet ve hassasiyet, oyunlarımızı izleyen çoğu kişi tarafından beğenilmesini sağladı.

Peki yola nasıl devam edeceğiz? Bu soruyu her başarılı işimizden sonra kendimize soruyoruz. Seyircimizden gelen geri bildirimleri de hesaba katarak, bulduğumuz ve bulacağımız cevapların bizi hakikate ulaştırmasını ümid ediyoruz.


İletişim :
Genel Koordinatör Kerem YILMAZ This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)
Eposta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Tel 0212 441 96 28
0212 441 98 93 (fax)
0212 416 19 29
Adres NECİP FAZIL KISAKÜREK KÜLTÜR MERKEZİ
Bahçelievler Belediyesi Başkanlığı yanı Barbaros Cad. Bahçelievler - İSTANBULOyunları :

Devam Eden Oyunlar:

Bir Tavsiye Mektubu
Salaklar Sofrası


Eski Oyunlar:

Roma Hamamı - 2008

Menu