Tiyatro Gruplarını Tanıyalım

Sadri Alışık Tiyatrosu

Küçük Sahne Sadri Alışık Tiyatrosu, bende biraz da anılardan doğdu. Dostlarımla konuşmalarımda bir tiyatro kurma düşüncesi, zaman zaman ortaya çıkar, Sonra sohbetin değişen havasıyla gündemden çekilirdi. Bununla birlikte Sadri Alışık adını bir sanat kurumu aracılığıyla yaşatmak en büyük arzumdu. Tiyatro kurma düşüncesiyle, bu arzu bir gün birleşince, ilk aklıma gelen tiyatro salonu Küçük Sahne oldu. Sadri'nin de emeği geçmiş o unutulmaz Küçük Sahne...

Zaten, böyle yıllar sonra salona ilk girdiğimde, nice oyuncunun, nice eserin... dekorun, giysinin, nice tiyatro Adamı ve tiyatro olayının etkisiyle, sarsılırken sevgili Sadri Alışık'ı da orada, o atmosfer içinde hissettim.

Sadri, gerçek bir Muhsin Ertuğrul hayranıydı. Küçük Sahne'nin oluşum ve gelişim yıllarında Muhsin Ertuğrul'un yönetiminde çalışmaktan öylesine mutluluk duymuştu ki, sık sık bu anıları dile getirir, bu anılarını neredeyse kutsal bilirdi.

Küçük Sahne Sadri Alışık Tiyatrosu'nu bütün dostlarla birlikte bir sanat kurumuna çevirmiş olmanın gururuyla, bundan sonraki yıllarda da sizlerin destekleriyle daha nice yıllara taşımak istemekteyiz.

Onca tiyatro, sanat eserinin ticaret çalkantılarına yenik düşürülmek istendiği şu dönemlerde, tiyatro bana sanat adına sığınılacak bir liman gibi geliyor. Tiyatronun yanı sıra, alabildiğine geniş bir yelpazede, kültür etkinlikleri ve yeni yeteneklere de açık bir kültür sanat ortamı yaratmak en büyük arzumuz.

Sevgili Sadri'nin de bütün bu çabalarımızda bizim yanımızda olacağına ve bundan büyük sevinç duyacağına inanıyorum. ( ÇOLPAN İLHAN)

İletişim :
Sadri Alışık Tiyatrosu:
İstiklal cd. Atlas sineması pasajı Beyoğlu İstanbul
Tel: Gişe 0 212 292 39 19 -20 Ofis: 0 212 244 62 76
Sadri Alışık Kültür Merkezi: ( Okul )
Ağahamam Caddesi, Ağa Han No: 17 Kat: 4/5 Cihangir / İstanbul
Tel: 0 212 249 03 78 -79 / 0 212 249 03 73
Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Özlem Özakova
0 212 249 03 73

Oyunları :

Devam Eden Oyunlar:

Yeşil Papağan Limited
72. Koğuş


Eski Oyunlar:

Kadıncıklar 2007 - 2007

Menu